KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11584493

nr 1158 4493

Håkan Brunberg

(1905-1978), Finland

Akvarell, Landskap med gård, signerad, 15x20 cm

Håkan Brunberg, finländsk bildkonstnär född i Helsingfors 1905, död 1978.

måndag 29 januari 2018
kl 19:58:56

Håkan Brunberg

Läs mer om Håkan Brunberg